לבירורים:04-8417559

צביעה תעשייתית

צביעה תעשייתית היא צביעה אשר נועדה לתת מענה של צבע על גבי מתכות מסוגים שונים. הצביעה אשר משמשת לתעשייה יכולה להיות בשימוש עבור כלים ימיים, מיכלים שונים, צינורות וכן עבור תשתיות אשר מורכבות מפלדה או כל ברזל אחר. המטרה של הצביעה התעשייתית היא לתת לפלדה או לברזל ציפוי. הציפוי שומר על הכלים והחומרים השונים כך שהם ישמשו לאורך שנים רבות.

הליך צביעה תעשייתית

על מנת לבצע צביעה תעשייתית יש קודם כל להכין את החומר. את הכלים או החומר הגולמי מנקים באמצעות ניקוי חול או ניקוי דומה לו על מנת להגיע לכך שהחומר נמצא ברמה המצופה ממנו וברמה אשר עונה על התקנים הנדרשים. לאחר מכן מתחילים ליישם את שכבת היסוד הראשונה של הצבע. את הצבע מבצעים פעמים רבות באמצעות פיסטולת (אקדח צבע המופעל באמצעות קומפרסור) כאשר את התיקונים או את הצביעה במקומות שלא ניתן להגיע אליהם מבצעים לרוב במברשת. המטרה היא ליצור שכבה אחידה ומדויקת של צבע. את שכבת הצבע מודדים כשהצבע רטוב וכשהוא יבש על מנת לבחון שהצביעה התעשייתית עומדת בתקנים השונים שנקבעו. לאחר הייבוש של צבע היסוד פונים לשים את השכבה השנייה אשר היא תהיה בסופו של דבר מה שאנחנו רואים. בעת ביצוע הצביעה חייבים לבצע את כל השלבים וזאת על מנת להגן על החומר ולמנוע נזקים אשר עלולים להיגרם לו במהלך השימוש.

נזקים אשר יכולים להיגרם ללא צביעה תעשייתית

צביעה תעשייתית היא תחום אשר הולך ומתפתח מזה עשרות שנים. כבר מזמן ידעו כי יש להגן על הכלים השונים בעזרת חיפוי צבע והיום ניתן לבצע את תהליך הצביעה בצורה טובה הרבה יותר מהעבר. עם זאת, המטרה נשארה כשהייתה, ליצור הגנה לכלים השונים. ללא הצביעה הברזל או המתכת עלולים להיפגע. מצבים כמו קורוזיה (חלודה) בברזל לא צבוע אינם שכיחים ובוודאי אם נראה שהברזל יהיה חשוף לשמש או למים נהיה חייבים לצפות אותו בצורה המתאימה. למעשה, אנו יכולים להבין כי צביעה מתאימה תעניק לנו כלים אשר מחזיקים מעמד יותר שנים ואשר עושים את העבודה שלהם בצורה טובה ובטוחה יותר. לכן יש לבחור חברה בעלת וותק ונסיון בתחום צביעה תעשייתית, חברה בעלת ציוד מקצועי ומתקדם.