לבירורים:04-8417559

צביעת מתכת

מהי צביעת מתכת

ישנן מתכות מסוגים שונים אשר משמשות אותנו בכל מקום שרק ניתן לחשוב עליו. כאשר אנו בוחנים את התחום של צביעת מתכת אנו יכולים למעשה לקבל מענה לכל התחומים הנדרשים בענף המתכות. הצביעה של המתכת יכולה להיות עבור מתכות הנמצאות בשימוש ביתי כמו למשל עבור מעקות בבית ובחצר והיא יכולה להיות עבור התעשייה.

צביעת המתכת כחלק מהליך הייצור

התעשייה היא כמובן ענפה מאד ואנו יכולים להיווכח כי ישנו צורך בצביעה מיוחדת לצינורות אשר משמשים אותנו בתשתיות (כמו למשל תשתית המים) ויש צורך בצביעת כל מתכת אשר משמשים גם לצורך כלים ימיים. הצביעה של המתכת היא צביעה מיוחדת אשר דורשת התמקצעות ושימוש בחומרים וטכניקות המיועדים במיוחד למתכות השונות. התוצאה של הצביעה היא שמירה טובה יותר של המתכות והפחתת פעולות התחזוקה לאורך השנים שהן נמצאות בשימוש. על מנת להסביר בפשטות על חשיבות הצביעה נוכל לקחת דוגמה מהמעקות ולראות שמעקה שאינו עובר צביעה אוסף מהר מאד חלודה (קורוזיה), מתפורר ונשבר. מעקה שנצבע כראוי יחזיק מעמד לאורך שנים רבות וידרוש תחזוקה מינימלית אם בכלל.

צביעה של מתכות מסוגים שונים ולשימושים שונים

חשוב לבצע את הצביעה של המתכות בדרך המקצועית אשר מתאימה לכל מתכת. כלומר, הליך הצביעה דורש התמקצעות, עמידה בתקנים (עבור שימושים שונים ולרוב לא ביתיים) וצבעים אשר מיועדים למתכת הנדרשת. ההליך של צביעת מתכת מתחיל בניקוי יסודי שלה באמצעות התזת חול או אמצעים דומים ולאחר מכן מבצעים צביעה ראשונית שלאחר ייבוש משמשת כבסיס לקליטת הצבע הסופי. הצביעה חייבת להיות יסודית ובשכבה אחידה על כל משטח המתכת. אסור שיישארו "חורים" או אזורים לא צבועים כיוון שאפילו חלק קטן לא צבוע עלול לפגוע במתכת, להוריד מהחוזק שלה ולפגוע בצורה משמעותית באיכות המתקבלת בסופו של דבר. צביעת מתכת דורשת מיומנות ומקצועיות. על בעל המקצוע להכיר את הליך הצביעה ואת התקנות השונות הנדרשות מהחומרים השונים. כלומר, אם יש צורך לצבוע כלים ימיים יש לפנות לבעל מקצוע אשר מתמחה בתחום ויש לו את הידע, הכלים והצבעים לבצע את העבודה וכך גם עבור כל ענף אחר בתחום המתכת כאשר על בעל המקצוע להתאים לכל חלק את הטיפול הטוב ביותר עבורו.